Suriyeli Mülteci Çocuklar Gözünden Okul Ortamı Modellemesi Pilot Çalışmasının Saha Faaliyetleri Tamamlandı!

Suriyeli Mülteci Çocuklar Gözünden Okul Ortamı Modellemesi Pilot Çalışmasının Saha Faaliyetleri Tamamlandı!

Sürdürülebilir Kalkınma ve Girişimcilik Derneği tarafından yürütülen İzmir Mülteci Çalışmaları Ağı paydaşlarının desteği ile gerçekleştirilen ” Suriyeli Mülteci Çocuklar Gözünden Okul Ortamı Modellemesi Pilot Çalışmasının” saha faaliyetleri tamamlandı.

İzmir ili Konak ilçesinde 4 farklı okulda ve 2 mülteci derneğinde 130 çocuğun katılımı gerçekleştirilen çalışmalarda mülteci çocukların eğitim ortamlarına ve aktörlerine ilişkin görüş, düşünce ve önerileri yaygın eğitim teknikleri yolu ile alındı.

Çalışma kapsamında çocuk katılımı önemsenerek çocuklar ile birlikte çalışma ilkeleri çerçevesinde bir yaklaşım sergilenmiştir.

Çalışma, mülteci çocukların eğitime erişilebilirliklerini güçlendirmek amacıyla hazırlanacak politika belgesi ile tamamlanacaktır.

Not: Çocuklar ile çalışma kapsamında çocukların kendilerinden Türkçe ve Arapça aydınlatılmış onam formları doldurularak fotoğraf paylaşımı ve çekimi için izin alınmıştır.

Çalışma, Uluslararası Çocuk Merkezi tarafından hazırlanan Mikro- Fon programı kapsamında gerçekleştirilmiştir. Çalışma kapsamında İzmir ili Konak ilçesinde bulunan okul ve derneklerde 130 mülteci çocuk ile yaygın eğitim teknikleri yolu ile çalışmalar gerçekleştirilmiştir.
İzmirde Suriyeli Mültecilerle Dayanışma Derneği
Çocuklar, kendilerini ilgilendiren konularda kendileri karar veriyor, eğitim ortamlarına ilişkin görüş ve düşüncelerini ifade ediyorlar.
Mülteci çocuklar için sürdürülebilir ve erişilebilir eğitim ortamları için çocukların görüşlerine başvurduk.
Bu yazıyı paylaşın...
Surkalgir